Haber

Fahrettin Altun: Medya etiğinin sınandığı bir dönemden geçiyoruz

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, “Medya Etiği Bağlamında Olağanüstü Zamanlarda Doğru Gazetecilik Paneli”nde konuştu.

“İPLİKLERİYLE TOPLUMU KAPATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Yalan haberlerle toplumda kaos yaratmaya çalışan zihniyeti sert bir dille eleştiren Altun, “Maalesef sistemli yanlış çarpıtma ve dezenformasyonla besleniyorlar. Masa başı ürettikleri sözde haberlerle kasırga gibi çalışıyorlar. kurguyla, sansasyonla, manipülasyonla toplumu, siyaseti, ülke gündemini tasarlamaya çalışıyorlar. Fildişi kulelerinde kendi ideolojik dokularından dikiyorlar. Adeta topluma deli gömleği giydirmeye çalışıyorlar.” söz konusu.

İletişim Önderi Altun’un konuşmalarından öne çıkanlar;

Doğru ve sağlıklı habercilik, demokrasi için hayati bir rol oynar.

Ülkemizi ve kurumlarımızı yıpratma girişimleri çok boyutlu saldırılarla yürütülmektedir. Türkiye bugünkü kadar güçlü olmasaydı saldırılarla karşılaşmazdı.

Türkiye, dünyada kasıtlı olarak saçma sapan bilgilere ve dezenformasyona en fazla maruz kalan ülkelerden biridir.

Ne yazık ki sistematik saçmalıklardan, çarpıtmalardan ve dezenformasyondan besleniyorlar. Masa başında ürettikleri haberlerle ihbarcı gibi çalışıyorlar. Kurmaca, sansasyon ve manipülasyonlarla toplumu, siyasi alanı, ülke gündemini dizayn etmeye çalışıyorlar. Fildişi kulelerinde kendi ideolojik kumaşlarından diktikleri yırtıcı gömlekleri adeta topluma giydirmeye çalışıyorlar.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

haber-kayapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu