Haber

Libyalı ve Mısırlı yetkililer Kahire ve Moskova’da bir araya geldi

Libyalı ve Mısırlı yetkililer, Mısır’ın başkenti Kahire ve Rusya’nın başkenti Moskova’da yaptıkları görüşmelerde siyasi ve güvenlik konularını ele aldı.

Libya Başkanlık Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada, Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Abdullah el-Lafi’nin iki gündür Kahire’de bulunduğu ve Mısır’ın Afrika Dışişleri Bakan Yardımcısı Hamdi Sened ile görüşme için geldiği belirtildi. Luza.

Açıklamada, Başkanlık Konseyi’nin Libya’da ulusal uzlaşmaya yönelik çabalarının görüşmede ele alındığı belirtilirken, Libya’nın komşusu Mısır’ın söz konusu çabalara önem verdiğine işaret edildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Lafi ve Luza ile yapılan görüşmede Libya’da istikrarı sağlamaya yönelik ulusal uzlaşma çabalarının ele alındığı kaydedildi.

Bu sırada 11. Uluslararası Güvenlik Forumu’na katılmak üzere Moskova’da bulunan Libya Ulusal Güvenlik Danışmanı İbrahim Bushnaf, üst düzey Mısır güvenlik heyetiyle görüşmeye geldi.

Bushnaf basın ofisinden yapılan açıklamada, görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra bölgeyi ilgilendiren ulusal güvenlik sorunlarının ele alındığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu